Nejnovější články

poslanec PS PČR za KSČM Zdeněk Ondráček bude dnes 20. 09. hostem pořad...

Číst dále..


Antikomunismus se už dávno přežil. Buď je k smíchu, nebo nikoho nezají...

Číst dále..


Nemůžete se zúčastnit obvyklé zářijové akce Setkání pod Kunětickou hor...

Číst dále..


ondracekposlanec PS PČR za KSČM Zdeněk Ondráček bude dnes 20. 09. hostem pořadu Události, komentáře České televize. Tématem bude změna Ústavy ČR a prezidentských pravomocí.

Pořad vysílá program ČT24 od 22.00 hodin.
zachariasAntikomunismus se už dávno přežil. Buď je k smíchu, nebo nikoho nezajímá. Jako stébla se ho chytá tonoucí pravice, občas i populisté se svými nesmyslnými termíny jako „socialistická EU“ a dokonce i sociální demokraté. Antikomunismus a kulty neosobností nevyřeší v Česku nic. Možná tato demagogie a studnice lží a pomluv prospěje zbohatlíkům, našim občanům však rozhodně ne. Zeptejte se těch, co brzo ráno odchází do práce a pozdě večer se vrací, těch co do zaměstnání dojíždí a těch, kteří nedostávají celou mzdu a nemají proplácené přesčasy, co pro ně znamená odkaz Václava Havla. Možná, že právě tyto praktiky jsou oním odkazem.
Nemůžete se zúčastnit obvyklé zářijové akce Setkání pod Kunětickou horou, která se přesouvá z pod Kunětické hory do Svojšic na Přeloučsku? Nevadí, protože máte možnost sledovat tuto akci on-line na našich stránkách a to 16. září od 10 do 15h.

A na co se můžete těšit? Uslyšíte jak dechovou kapelu Pardubická šestka, pod vedením Ladislava Šauera,která začíná hrát v 10 hodin, tak i ve 14 hod rockovou skupinu EPRESS .Od 11 hod bude vystupovat oblíbené duo Eva a Vašek.

Ve 13 hodin na mítinku vystoupí Vojtěch Filip a Pavel Kováčík.Budou představeni lídři krajských kandidátek. Na závěr slosujeme vstupenky a vypustíme balónky.

Žijeme v bezpečném kraji?

ondracekMinisterstvo vnitra i Policie ČR nám pomocí statistik kriminality a její objasněnosti sdělují, že žijeme v bezpečném kraji. Jsme sice dennodenně konfrontováni s běžnou kriminalitou a není snad nikdo, kdo by se s ní nesetkal buď přímo, nebo ve své rodině, ale i tak drtivá většina z nás běžně nezaznamenává žádné výrazné stavy ohrožení. Vládou i tajnými službami jsme ujišťováni, že nejsme bezprostředně ohroženi nebezpečím teroristického útoku. Po ulicích nám nechodí vojáci se samopaly a ani se v našem kraji zatím nepotulují houfy nelegálních migrantů. Zdá se tedy, že vše je v pořádku. Je tomu opravdu tak?
ondracekPřátelé,
dnes jsme více než 8,5 hodin jednali v rámci 7. zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
Napodruhé se mi podařilo získat podporu pro poskytnutí dotace ve výši 250 tis. Kč na dokončení výměny oken na Městském gymnáziu a SOŠ v Úpici. Na můj návrh byla také poskytnuta dotace na zabezpečení objektu ZŠ a MŠ v obci Rasošky, okr. Náchod.
Schválili jsme jednorázovou splátku 100 mil. Kč na odkup sídla kraje.
Navýšili jsem finanční prostředky na stipendijní program mladých mediků. Velmi dlouho jsme diskutovali o záměru výstavby vodní nádrže Pěčín - nakonec přerušeno a doporučeno svolat seminář. Dlouho se také diskutovalo o výstavbě operačních sálů v Královédvorské nemocnici.
NAHORU