Ztratil nový předseda ČSSD paměť?

markovaI když je právě zvolený předseda ČSSD Jan Hamáček poměrně mladý muž, trpí zřejmě dokonalou ztrátou paměti. V rozhovoru pro Novinky.cz totiž označil za prioritu předložení zákona na zrušení tzv. karenční lhůty.

Zapomněl snad, že v minulých čtyřech letech, kdy byla sociální demokracie nejsilněji zastoupena v Poslanecké sněmovně a vládla, že tento zákon vůbec nepředložila? Nakonec ani nepodpořila všemi hlasy opakovaně předkládaný návrh na návrat prvních tří dnů placené nemocenské z pera KSČM. Zákon jsem osobně předložila v roce 2015 a poté procházel sněmovní mašinérií pouze přes tzv. opoziční okénka, která jsme si na koalici ČSSD, ANO a KDU–ČSL doslova vydupali. Přitom zrušení karenční lhůty bylo součástí programového prohlášení jejich vlády. Nakonec byl tento návrh KSČM podporovaný zaměstnanci i rozumnými zaměstnavateli definitivně zamítnut.
 
Je jistě načase tuto ostudnou relikvii Topolánkova úsporného balíčku z roku 2008 zrušit. Pomocí slibu, kterým nezarmoutíš, jak to opakovaně nedůvěryhodně činí představitelé ČSSD, to ale zcela jistě nebude.

Soňa MARKOVÁ
skola2 330 x
NAHORU