Volby rozhodnou

hubackovaBlížící se volby rozhodnou o mnohém, ale třeba také konkrétně o tom, jestli se v České republice obnoví poplatky u lékaře, které nám kdysi zavedla ODS. Vzhledem k vyjádření parlamentních stran se to v případě jejich dostatečné síly může skutečně stát a lidé si za zdravotní péči opakovaně připlatí. ODS a TOP 09 by rády poplatky vrátily a hnutí ANO či lidovci o tom také uvažují. Poplatky, které mají naprosto asociální rozměr, jsou nesmyslné, protože na financování zdravotní péče máme v České republice zdravotní pojištění. Pro movité lidi zdravotnické poplatky příliš neznamenají, kromě administrativního úkonu navíc, ale pro seniory a větší rodiny už znamenají reálný dopad do domácích, mnohdy velmi napjatých rozpočtů. Až třetina lidí v České republice žije s rozpočtem, kdy jakýkoliv mimořádný výdaj znamená zásadní problém a může skončit dluhovou spirálou. Je proto potřeba sledovat a popisovat, co mají některé strany v plánu, aby poté občané nebyli zaskočeni, co se po volbách může začít dít.
Já naopak vidím, že je potřeba zrušit platný poplatek za pohotovost 90 korun. Pokud jde někdo využít pohotovost, tak to ve většině případů není s úmyslem nadužívat zdravotní péči, ale protože na tom zrovna není nejlépe. A tak budeme všichni pečlivě přemýšlet o tom, co která politická strana či hnutí nabízí. Zda jde pouze o sliby a lákadla, dovedeme již dobře odhadnout.

Ani se nedivím, že lidé nečtou a nečtou, jak si stěžuje Zaorálek. Právě u ČSSD je velká pravděpodobnost toho, že se přidá k těm, kteří budou u moci, aby si zajistila teplá křesla. Koneckonců církevní restituce, kterým »tolik« chtěla zabránit, a nakonec neudělala nic, jsou toho přesným obrazem.

Gabriela HUBÁČKOVÁ

Zdroj článku: www.halonovny.cz
skola2 502 x
NAHORU