Pro mě je nejdůležitější, že stát vypsal státní svátky. Udělal z toho den, kdy by se mělo "nechodit do práce", řekl Luzar na ČT

LuzarMístopředseda poslaneckého klubu KSČM a člen petičního hospodářského výboru PS Leo Luzar byl ve středu 20. února hostem pořadu Události, kometáře na ČT24. Diskutoval o zákazu prodeje o svátcích s Milanem Ferencem, poslancem za ANO a členem hospodářského výboru PS. Zástupci Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb nesouhlasí s návrhem poslanců ODS a hnutí ANO, aby se zákaz prodeje o svátcích zrušil.

"Pro mě nejdůležitější je, že stát vypsal státní svátky. Udělal z toho den, kdy by se mělo nechodit do práce. A pokud tento státní svátek mají lidé, kteří normálně chodí do práce, oslavit, tak by do té práce prostě neměli být nuceni chodit," řekl Luzar.
"Zatím to není rozšířeno na všechny svátky, ale já teď k tomu dávám návrh, aby to bylo rozšířeno na všechny státní svátky, které stát má, nebo které plánuje třeba dále zařídit. Protože si myslím, že oslavit státní svátek je důležité pro ty, který to slavit mohou a chtějí. "

Autor:
Mediální úsek ÚV KSČM
skola2 88 x
NAHORU