Maštálka: Přijde doba, kdy se tvůrci dnešní rusofobní propagandy a přepisování dějin budou před národem stydět

mastalkaJiří Mašátlka poskytl rozhovor Parlamentním listům. Na otázku "Marginalizuje se podíl Sovětského svazu na našem osvobození. Budou se opět přepisovat učebnice? Socha maršála Koněva je opět polita barvou... Co na to říkáte?" odpověděl.

Masivní rusofobie, kterou chrlí sdělovací prostředky – hysterie, že jsme ohroženi ruskou propagandou, která chce nahlodat naše takzvané evropské hodnoty – mimochodem na oficiální otázku položenou předsedovi Evropské komise Junckerovi jsem nedostal jednoznačnou odpověď, co to vlastně jsou ony společné evropské hodnoty – začínají působit až směšně. Podívejte se jen, jak kličkují naši poslanci a oficiální představitelé například okolo případu výskytu chemické látky novičok v ČR, jak se patolízalsky podbízejí do vojenských misí v Afghánistánu nebo v Litvě.
 
Tady si neodpustím poznámku. Pan místopředseda KDU-ČSL Bartošek říká, že komunisté odmítáním vojenských misí tlačí Českou republiku na východ. Chtěl bych jej upozornit, že – pokud pominu historické souvislosti v Afghánistánu a Pobaltí – zřejmě na jeho základní škole měli chybnou mapu světa, neboť jak Afghánistán, tak Litva se nacházejí právě na východ od České republiky, a právě na tento východ chce současná politická „elita“ vysílat naše politické kontingenty.

Co se týká přepisování historie – poškozování historických pomníků, to už je také výsledek této zrůdné propagandy, nejen českých sdělovacích prostředků. Je dobře, že velká část materiálu je zachycenana filmový nebo magnetofonový pás a že přijde doba, kdy se autoři těchto přepisů dějin budou stydět před vlastními slovy a pravděpodobně i před vlastním národem. Ale abych uvedl pozitivní příklad. V Klenčí pod Čerchovem jsem za nemalé finanční prostředky nechal obnovit památník věnovaný rudoarmějcům, kteří zahynuli při transportu z německého zajetí v roce 1945. Jsem optimista, a proto si myslím, že objektivní hodnocení dějin nás teprve čeká a občanů, kteří neztrácejí soudnost, a to přes snahy mediálních moderátorů, zůstává v této republice stále více než dost.

Nemohu se zbavit dojmu, že na poškození památníku osvoboditele Prahy maršála I. S. Koněva nese svůj díl i starosta Prahy 6 svým neobjektivním, zato směšně úporným postojem. Je osudem trpaslíků, že se snaží alespoň plivnout na podstavec velkých vojevůdců.

Více v odkazu na Parlamentních listech: ZDE

Autor:
Mediální úsek ÚV KSČM
skola2 153 x
NAHORU