Iva Řezníčková kandiduje do Senátu na Trutnovsku

reznickova1Doplňující volby do Senátu se na Trutnovsku a v severní části okresu Hradec Králové konají 5. a 6. ledna 2018. Druhé kolo - spolu s prezidentskými volbami -12. a 13. ledna 2018.

O kandidátce – Iva Řezníčková, 43 let, bez politické příslušnosti, prakticky celý život bydlí v Trutnově, pracuje ve zdravotnictví.

Zdravotnictví a sociální služby patří mezi její priority a témata. Jejich rozvoj a lepší podmínky pro občany by ráda aktivně podporovala. V současnosti studuje vysokou školu se zaměřením na sociální práci. Je zastupitelkou města Trutnova a snaží se z této pozice podpořit rozvoj svého města. Kromě profese ekonomky se zároveň věnuje mnoho let odborovým aktivitám ve zdravotnictví.

Už více než deset let je předsedkyní odborové organizace v Oblastní nemocnici Trutnov, a. s. Její aktivity pomohly zachránit unikátní dětskou léčebnu Vesna v Janských Lázních. Aktuálně jí ve zdravotnictví nejvíce trápí nedostatek lékařů a sester, který vede k uzavírání některých oddělení, a tím ke zhoršení kvality a dostupnosti péče o pacienty. Lékaři chybějí také v ordinacích mimo velká města.

Ve volném čase ráda cestuje, zajímá ji kultura, a také fotografuje.

VOLEBNÍ PRIORITY IVY ŘEZNÍČKOVÉ –- SNADNĚJŠÍ ŽIVOT PRO „OBYČEJNÉ“ LIDI
Stejně jako v odborové činnosti a dalších občanských aktivitách, je i v politice mou prioritou pomáhat lidem. Prosadit změny, které by znamenaly lepší, důstojnější a snadnější život pro „obyčejného“ člověka.
Nutné je konečně odstranit ostudně nízké mzdy mnoha zaměstnanců a porušování zaměstnaneckých práv. Umožnit všem občanům bez ohledu na výši jejich příjmů důstojný život a důstojné stáří. Právě z toho plyne má další priorita, kterou je zachování dostupných veřejných služeb pro každého, ať už jde o školství, zdravotnictví nebo například sociální služby. Stát musí být garantem těchto služeb a je nutné říct jasné NE každému pokusu o jejich privatizaci, případně další spoluúčasti z kapes občanů.
Kvalitní a dostupné školství, zdravotnictví nebo sociální služby nemohou být jen pro majetné, ale pro všechny!
skola2 449 x
NAHORU