Vytisknout tuto stránku

Islámský stát stvořily Spojené státy kvůli ropě!

vojtech filipNic není větším potvrzením problémů současnosti než slova synovce zavražděného prezidenta J. F. Kennedyho. Robert Kennedy promluvil a lháři a manipulátoři jsou vzteky bez sebe a ostatní svět se nestačí divit. Jde totiž o informace, o kterých se dlouho jen spekulovalo. Nikdo jim ale nechtěl věřit. Islámský stát vytvořily Spojené státy! Důvod? Nerostná bohatství, v hlavní roli především ropa a nenasytnost USA.

Americký veřejný aktivista a známý právník R. Kennedy o tom píše ve svém článku proPolitico. Válka v Sýrii byla prý »nevyhnutelná«, tedy pro USA a jejich spojence, protože syrský prezident Bašár Asad odmítl poskytnout území své země pro plynovod z Kataru do Evropy. A tak se na scéně objevil Islámský stát s přímou podporou CIA a samozřejmě amerických dolarů. Tato nebezpečná teroristická organizace se však brzy vymkla Američanům kontrole. A tak se tato lží opředená velmoc začala snažit vše zamést pod koberec, jak u ní bývá zvykem, a vinu za Islámský stát se USA snažily svalit na země Středního východu. Válka ve skutečnosti nezačala občanskými protesty během »arabského jara« v roce 2011, ale její původ je už v roce 2000, kdy Katar nabídl vybudování patnáct set kilometrů dlouhého plynovodu přes území Saúdské Arábie, Jordánska, Sýrie a Turecka, který by mimo jiné posílil pozici Kataru, nejbližšího amerického spojence v arabském světě.

Jak se ale vypořádat s jasným »ne« ze strany Sýrie? USA, Saúdská Arábie, Izrael a jejich vojenské a zpravodajské služby se tajně dohodly, že k dosažení jejich společného cíle, vybudování plynovodu, je nutné vyprovokovat povstání v Sýrii a svrhnout pro ně neochotného Bašára Asada. Američtí politici pak doslova naočkovali svůj národ myšlenkou, že tento boj je bojem za lidská práva a svobodu. Lež, které Američané, ale i svět, uvěřili... Většina bojovníků Islámského státu jsou ideologickými následovníky džihádistů, které přes třicet let pěstovala CIA v mnoha zemích Středního východu. Navíc, jak Kennedy píše ve svém článku, americká rozvědka moc dobře věděla, že jejich terorističtí spojenci budou chtít vytvořit nový islámský chalífát v Sýrii a iráckých sunnitských oblastech. Navíc ta stejná americká rozvědka plánovala převraty v Jordánsku, Súdánu, Íránu, Iráku a Egyptě. Na tuto krvavou historii přední představitelé USA zapomínají. Kdo by totiž přiznal ruce od krve! Žel, celý svět, a dokonce ani většina amerických občanů nevěděli o zákulisí mnoha amerických invazí do zemí Středního východu, zatímco nevinní Syřané a obyvatelé dalších okupovaných území a států, které nelítostně atakovala americká armáda hlava nehlava, to měli z první ruky...

A zatímco žijeme v nevědomí, které je zapříčiněné lží opředenou minulostí, USA a jejich věrní spojenci spřádají své další ovladatelské plány. Nikdo nechce umírat kvůli potrubí, kvůli ropě a cizím zájmům. Zahraniční politika USA by měla přestat s rolí světového lháře. Co kdyby se místo ropy skutečně začaly zabývat tím, co hlásají, a zejména napravily to, co spáchaly? Nebo se aspoň o to pokusit či respektovat mezinárodní právo. Lidské životy, o které přišli nevinní lidé jen kvůli komplotu některých velmocí toužících po nerostném bohatství, totiž už nikdo nevrátí.

Vojtěch FILIP, místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM
skola2 4397 x