Horké námluvy chladí nedůvěryhodní příbuzní

pojezny ivoTakhle by mohl stát titulek, pokud by se jednalo o rodinné záležitosti, kdy vztah mezi dvěma lidmi ochabuje na základě faktů, které postupně vyplouvají na povrch. V podobné situaci se ovšem nyní ocitla i KDU-ČSL, která si před několika týdny na svém jednání odhlasovala odvážný plán volební koalice se STAN. Oním nedůvěryhodným příbuzným má být v tomto případě vlivný zlínský podnikatel Michal Redl, který je mimochodem spojený s uprchlým podnikatelem (zaslouží spíše označení zločinec než podnikatel) Radovanem Krejčířem. Právě s ním konzultoval obsazení městských společností europoslanec a vlivný člen STAN Stanislav Polčák.
 
V tomto ohledu je důležité všimnout si několika momentů. Starostové a nezávislí (STAN) o sobě sami rádi mluví jako o straně, která je zakotvena v regionální struktuře, a proto nemá ve svých řadách tolik politiků, ale spíše odborníky. Pan Polčák pak tuto tezi absolutně vyvrátil, když komentoval, proč se radil s kontroverzním podnikatelem Redlem. Jeho vysvětlení totiž znělo, že sháněl odborníky do městských společností. Takže to mám chápat tak, že STAN odborníky nemá?


Mimochodem je možná dobré se zastavit ještě u zmíněného podnikatele Michala Rendla, který byl dokonce dvakrát odsouzen a před nástupem do vězení ho zachránil pouze lékařský posudek o vážné duševní nemoci. Podle policie se měl podílet na půlmiliardovém (!) tunelu. Starostky a starostové, se kterým jsem téměř neustále ve styku, také upozorňují, že STAN vůbec není tím, čím se tváří. Žádný subjekt, který se politickým tématům vyhýbá, neboť »v obcích a městech přece nejde o politiku, ale o opravené chodníky«, nýbrž strana s charakterem korouhvičky, která se otáčí podle směru větru. To ostatně dokazuje i jejich »rozvod« s TOP 09.

I když politika KDU-ČSL je často podobná, tak mi přijde úsměvné, když se chce tato strana spojit s pohrobky Kalouska, kteří mu asistovali například u zavádění poplatků ve zdravotnictví, konce porodného, návrhu na zpoplatnění školství a další kroky, které dopadly zejména na mladé rodiny (a seniory). Církevní restituce si asi vzájemně strany vyčítat nebudou, ale co ta protirodinná opatření? Nebo je podpora rodin pro KDU-ČSL jenom tah na voliče?

Ivo POJEZNÝ
skola2 563 x
NAHORU