Hana Aulická Jírovcová: Se zvýšením rodičovského příspěvku souhlasíme, ale uvítali bychom, kdyby to bylo od příštího roku

AulickaRodičovský příspěvek by se mohl podle dohody vládních stran zvýšit od roku 2020, a to o 80 000 korun na celkem 300 000 korun. Přidání by ročně mělo stát kolem devíti až deseti miliard korun. KSČM, která o zvýšení rodičovského příspěvku usiluje dlouhodobě, dohodu uvítala.

"O zvýšení rodičovského příspěvku usilujeme dlouhodobě, souhlasíme tedy se zvýšením rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun. Vnímáme, že nynějších 220 tisíc je pro rodiny, které se rozhodnou být doma s dětmi, velice malá částka a často se dostávají do velkých propadů v příjmech. Státní rozpočet bude příští rok zatížen dalšími rozhodnutími, takže to, že k navýšení dojde až od roku 2020, vnímáme jako určitý kompromis. Samozřejmě bychom uvítali, kdyby to bylo od příštího roku, ale jsme rádi, že k tomu zvýšení na 300 tisíc korun vůbec dojde, řekla Haló novinám stínová ministryně práce Hana Aulická Jírovcová.

Opatrněji se již staví k rozhodnutí Maláčové předložit návrh na zvýšení životního a existenčního minima o 11 procent od ledna. Ministryně novinářům řekla, že v rozpočtu svého resortu na to našla 454 milionů korun. Schillerová by částky zvedla až od roku 2020, současně by ráda provedla komplexní revizi předpisů o životním minimu.

Celý text na Halonoviny.cz - http://www.halonoviny.cz/articles/view/49013382

Autor:
Mediální úsek ÚV KSČM
skola2 200 x
NAHORU