Blíží se volby 2017

cerny3Stěžejní strany koaliční vlády ČSSD a ANO jsou již zcela orientovány na vzájemný otevřený nepřátelský boj, čímž dochází k paralyzování práce a vnímání vlády pro veřejnost se zužuje pouze na vzájemné ataky. KSČM je v Poslanecké sněmovně aktivní silou a co se týká legislativních návrhů, které směřují především k zlepšení života občanů, snaží se je i v tomto ovzduší nekoncepčnosti prosazovat. Sociální demokraté se navíc zaměřili na podávání svých návrhů na poslední chvíli a v mnohých případech je zcela drze opisují od KSČM. Ať už se jedná o finance, bezplatnou právní pomoc a mnohé další. Toto vše činí s vědomím, že kdyby podpořili kdysi návrhy z poslaneckého klubu KSČM, mohly být již v platnosti. V současné době musí vědět, že omezený čas již nedovolí návrhy schválit.


Nové koalice vznikající pouze s jasným vědomím účelovosti pro podzimní parlamentní volby jsou pozlátkem, jež má na krátkou dobu oslovit občany a získat hlasy. Po dosažení cíle na své sliby však rychle zapomenou. Spojení STAN a KDU-ČSL je varující především proto, že obě strany stály poslední tři roky proti sobě a hlasovaly v Poslanecké sněmovně velmi často zcela opačně o mnohých předkládaných návrzích. Shodnou se však rozhodně na nemravných církevních restitucích. Tolik proklamované diskuse o povolební spolupráci je nyní nesmyslné řešit. Ne přání politiků, ale zdravý rozum občanů rozhodne o tom, jakým směrem se naše republika bude ubírat.

Pro KSČM je v rámci možné spolupráce závazná shoda programu a jeho obsah, který vždy na prvním místě řeší zlepšení životních podmínek pro lidi a prosperitu našeho státu. Rozhodně nebudeme postupovat jako ČSSD, která zcela pošlapala svou volební kampaň při vědomí, že usedne do vládních křesel. Ve své podstatě odklon od programových tezí, které předkládala v rámci minulých mimořádných parlamentních voleb lidem, byly jen mimikry, které měly zastřít její skutečnou touhu dostat se k moci.
Jen soustavná práce může dopomoci zlepšení situace v naší republice. Předváděná kampaň vládními stranami je pro nás jen mařením času. Jejich představitelé by se měli důsledně věnovat maximální snaze o řešení problémů, zvláště pak při vědomí krátkého času, jenž ještě mohou využít.

Dr. Alexander Černý, poslanec Parlamentu ČR za KSČM
skola2 506 x
NAHORU